Jižní Morava - kraj vína a tradic
Navštivte Jižní Moravu

Pracovní doba:

v sezoně
(březen - říjen):
pondělí až pátek
8 - 12 a 13 - 17
sobota 8 - 11

mimo sezonu
(listopad - únor):
pondělí až pátek
9 - 12 a 13 - 17
sobota zavřeno

neděle a státní svátky
zavřeno
 
Author
Superior
Galaxy
Shimano
Dema
CTM
Lectron

Country jízda, Velké Pavlovice

Sociální síť Facebook


Za vínem do Velkých Pavlovic

Ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, která zahrnuje 75 obcí, pěstuje vinou révu mnoho vinařů či vinařství, ať už větších či menších. To vychází z původního charakteru osídlení Moravského Slovácka, kde téměř ke každé rodině patřilo vlastnictví vinohradu a případně malého vinného sklepa, což byl pro tuto oblast odedávna výrazný prvek venkovského životního stylu.

Vinohrad pod Pálavou Zátiší - sklep

Charakteristické je zejména zastoupení modrých odrůd. Frankovka, Svatovavřinecké, André , Modrý Portugal, které dosahují výborné kvality. Ale hluboké půdy svědčí také odrůdám bílých vín jako jsou Veltlínské zelené, Neburské Muller-Thurgau či Tramín.

Městečko Velké Pavlovice ve vinařské tradici (ale také v tradici pěstování meruněk či bohatého folklórního a kulturního života) žije již po staletí. Vždyť po celou tuto dobu si generace vinohradníků a vinařů předávaly umění a cit potřebné pro to, aby na konci jejich každoročního snažení vzniklo lahodné víno. V městečku můžete najít tyto historické viniční tratě: Bedříška, Čechanzle, Francle, Hantály, Hluboký, Išperky, Kamence, Krefty, Lizniperky, Novosády, Ostrovce, Poštory, Radlice, Savlejky, Stará hora, Vintrlík, Vysoká, Za dvorem.

Více o vinařství ve Velkých Pavlovicích můžete najít na stránkách města Velké Pavlovice nebo vinařského sdružení Víno z Velkých Pavlovic. Najděte malebný kraj s mnoha tisíci vinohradů a vinných sklípků, s žijícími lidovými tradicemi, kroji, tanci, písněmi a hudbou, památkami a krásnou přírodou,


Na prodejně široký výběr jízdních kol, elektrokol a odrážedel.
Na starší modely se slevou.

Dárkové poukazy v hodnotě 

100,- až 10 000,-Kč

aktualizováno 28.8.2023

...

 

Možnost platby platební kartou

Příjímáme kreditní karty